Príprava

Miška
Dátum registrácie: Pondelok, 11. Marca 2019, 17:00

Príprava

Príspevok od užívateľa Miška » Pondelok, 11. Marca 2019, 17:17

Ako dlho vám trvalo kým ste sa dostali na takú úroveň, aby ste zvládli licenčné skúšky?? Chápem, že u každého je to individuálne, ale tak približne... Pýtam sa z toho dôvodu, že nad nimi momentálne rozmýšlam dni aj noci.. tak som chcela vaše názory a hlavne skúsenosti :) :)

Užívateľov profilový obrázok
soraya
Dátum registrácie: Sobota, 2. Marca 2019, 20:15

Re: Príprava

Príspevok od užívateľa soraya » Pondelok, 11. Marca 2019, 18:40

Robila som skúšky už pred rokmi, a hoc som ich spravila, dodnes nemám pocit, že by som bola na "tej" úrovni. Jazdiť som síce jazdila dlho, ale na skúškach to bol priekak, na cudzom, nerozohriatom koni, sako rajtky prilba všetko narýchlo požičané..

Testy sa naučíš raz dva, aj úloha sa dá naučiť, my sme si kreslili obdĺžnik na papier a prechádzali si to prstom.. Potom už stačí mať dobrého koňa ;)
Nie je to podľa mňa až taká veda, pokiaľ vieš koňa ovládať vo všetkých chodoch, vieš niečo skočiť a chcela by si začať pretekach pod SJF, hor sa do toho :)

Užívateľov profilový obrázok
Adam D.
Dátum registrácie: Streda, 13. Marca 2019, 18:27

Re: Príprava

Príspevok od užívateľa Adam D. » Nedeľa, 16. Júna 2019, 14:33

Podľa mna v pohode stačí rok-dva aktívneho (3-4x do týždňa) jazdenia.... 8-) a nie len jazdenia, ale celkovo vedieť sa o kona ako tak postarať, nakrŕŕmiť, atď...

Aj keď, malo by to už nejako vyzerať keď tam už človek príde, ale bohužial opak je pravdou a jazdcov ktorí vedia čo robia je na skúškach málo :oops: :mrgreen:
The way to heaven is on horseback ;)

Napísať odpoveď